Rekonstrukce městského stadionu je dokončená. Na jaře se na něj vrátí sportovci i děti

Slavkovský atletický stadion dostal ke svým sedmdesátinám příhodný dárek – kompletní modernizaci a obnovení zašlého desetiboje podle standardů mezinárodní atletické asociace.

Město díky dotacím z ministerstva školství a Jihomoravského kraje dokončilo v roce 2017 tuto investici, která byla zahájena na podzim roku 2016. Přestože stadion je připravený na nápor dětí a sportovců, plně se začne využívat kvůli zimní pauze až na jaře. Využívat by ho přitom mělo téměř 1 700 dětí a studentů slavkovských škol a další stovky sportovců – ať už z fotbalového nebo atletického klubu.   „V současné době tvoříme společně s řediteli škol a zástupci jednotlivých klubů pravidla pro provozování. Naše město má jedno z nejmodernějších sportovišť v regionu, musíme proto nastavit systém tak, aby nám zůstal v tak dobré formě co nejdéle,“ uvedl starosta Michal Boudný.


fotografie stadionu ze srpna 2017 (ještě v nedokončeném stavu)

O tom, že sportoviště nabízí kvalitní zázemí, není pochyb. Projekt byl totiž od počátku konzultován s Českým atletickým svazem, a proto se zde nyní mohou konat oficiální atletické závody. Kromě kvalitního běžeckého oválu s tartanovým povrchem mohou sportovci a místní školy využívat zázemí pro desetiboj. Vybudovala se zde například dvě písková doskočiště pro skok daleký, aby se mohlo reagovat na povětrnostní podmínky, funguje také vodní příkop pro překážkový běh, sektor pro skok do výšky či vrh koulí, kladivem, oštěpem apod. V útrobách tribun vzniknul i prostor pro uložení sportovního nářadí. Stadion je také nově oplocený, po stranách vznikly tribuny na sezení a opravily se i poničené příjezdové cesty. Nově také dešťové vody nebudou  zatěžovat již tak vytíženou veřejnou kanalizaci a jejich likvidace je řešena prioritně akumulací v 300m3 nádobě a vsakem. Dešťová voda navíc uleví i rozpočtu na provoz – bude totiž používána pro závlahy fotbalového hřiště.

„Po technické stránce je stadion plně funkční a nic nebrání v jeho užívání ať už pro školní účely, tréninky i závody. Chybí ještě některé prvky jako například kompletní běžecké překážky nebo výbava pro skok o tyči. Na dovybavení je podána žádost o poskytnutí dotace z národních zdrojů,“ přiblížil místostarosta Petr Kostík.

Kompletní obnova stadionu stála v součtu téměř 45 milionů korun. Téměř polovina byla zaplacena z dotačních zdrojů – Ministerstvo školství podpořilo projekt celkovou částkou 15 milionů korun. 6 milionů korun přispěl v první etapě Jihomoravský kraj, v druhé pak 150 000 Kč. Město Slavkov u Brna tak obě etapy zafinancovalo částkou cca. 23.5 miliony korun.