Sběrný box na daňová přiznání je na umístěný na podatelně městského úřadu

Vláda o měsíc prodloužila termín pro podání daňového přiznání. Přestože finanční úřad ve Slavkově pozastavil provoz své podatelny, umístil na chodbě u podatelny městského úřadu (budova 260 – vedle pošty v přízemí) sběrný box, do kterého můžete podání vhodit. V papírové podobě ho bude možné podat do 3. května, v elektronické verzi pak až do 1. června.

Sběrný box je uzamčený a obsah je k dispozici pouze zaměstnancům finanční správy, kteří si jej zde pravidelně vyzvedávají. Na podatelně proto pracovnice neposkytují potvrzení o vhození. Pro dotazy prosím kontaktuje pracoviště ve Vyškově: více zde.

Ten, kdo nemůže přiznání odevzdat elektronicky a obává se osobní návštěvy úřadu, může ho na svůj finanční úřad zaslat poštou.

Finanční správa doporučuje veřejnosti pro odevzdání přiznání využít online finanční úřad, do kterého se přihlásí na webu: www.mojedane.cz. „Nejzásadnější novinkou v podávání přiznání je v letošním roce spuštění online finančního úřadu. Přihlášení je možné pomocí bankovní identity, občanského průkazu s čipem nebo datovou schránkou. Umožnuje i odeslat přiznání přímo na finanční úřad a zaplatit daň například přes QR kód,“ dodává generální ředitelka Finanční správy Tatjana Richterová. Další možností, jak elektronicky odevzdat přiznání, je využití aplikace Elektronická podání pro Finanční správu.

Podrobnější informace, vztahující se k podání přiznání k dani z příjmů, včetně formulářů a informací k jejich vyplnění, jsou dostupné na internetových stránkách Finanční správy www.financnisprava.cz.