SLAVKOV OTEVŘEL ODBĚROVÉ MÍSTO PRO BEZPLATNÉ ANTIGENNÍ TESTOVÁNÍ NA COVID-19

V prostorách Informačního centra na Palackého náměstí ve Slavkově u Brna se od středy 31. března otevřelo odběrové místo na antigenní testování na COVID-19. Testování provádí odborný personál výtěrem z nosohltanu.

Vyšetření na stanovení přítomnosti antigenu viru SARS CoV-2 prostřednictvím POC antigenních testů se provádí bezplatně u všech osob, které jsou účatny veřejného zdravotního pojištění v České republice, a prokáží se průkazem pojišťěnce nebo náhradním dokladem, a to však nejvýše jedenkrát za 7 dnů. Před odběrem je potřeba se minimálně den předem objednat na daný termín prostřednictvím odkazu http://rezervace.nemtisnov.cz/slavkov/ .

V případě potřeby pomoci s registrací se obraťte na linku pomoci města Slavkov: 703 155 111.

Volné termíny jsou vypsány zde: rezervační systém.

Provoz je od 01. 07. 2021 zajištěn každý pátek od 9.00 do 15.00 hodin (11.00 – 12.00 přestávka)

Prosím, zapamatujte si rezervovaný čas, po dokončení registrace není odeslán potvrzující e-mail ani SMS.

Výsledek se dozvíte na místě do 10 minut. Výsledek testu obdržíte písemným potvrzením v českém jazyce. V případě potřeby je vystavováno potvrzení v anglickém jazyce. Tuto potřebu prosím sdělte personálu s předstihem.

Rezervaci můžete provádět až 14 dní dopředu. Žádáme zájemce o testování, aby do centra přišli s již vytištěným čestním prohlášením Díky tomu zajistíte plynulejší provoz centra.

„Velmi si vážím pomoci a ochoty vedení Nemocnice Tišnov, která provoz centra zajišťuje podobně jako v sousedních Bučovicích. Pro naše občany se tak otevírá velmi snadná cesta k testování, což věřím, že přispěje ke zlepšení covidové situace celého regionu. Poděkování patří i ochotným zdravotníkům ze Slavkova v čele s panem doktorem Oldřichem Pospíšilem, díky kterým tuto službu můžeme nabídnout,“ uvedl starosta města Michal Boudný.

Provoz odběrného místa bude zajištěn do doby, dokud to bude epidemická situace vyžadovat.