V prostorách Informačního centra na Palackého náměstí ve Slavkově u Brna se od středy 31. března otevřelo odběrové místo na antigenní testování na COVID-19. Testování provádí odborný personál výtěrem z nosohltanu.

Antigenní testování je prováděno bezplatně u všech osob, které jsou účastníky veřejného zdravotního pojištění v České republice a prokáží se průkazem pojištěnce, nebo náhradním dokladem. Náklady jsou pak hrazeny příslušnou pojišťovnou. Před odběrem je potřeba se minimálně den předem objednat na daný termín prostřednictvím odkazu http://rezervace.nemtisnov.cz/slavkov/ .

V případě potřeby pomoci s registrací se obraťte na linku pomoci města Slavkov: 703 155 111.

Volné termíny jsou vypsány zde: rezervační systém.

Provoz je zajištěný každý všední den kromě středy od 9.00 do 16.00

Prosím, zapamatujte si rezervovaný čas, po dokončení registrace není odeslán potvrzující e-mail ani SMS.

Výsledek se dozvíte na místě do 10 minut. Výsledek testu obdržíte písemným potvrzením v českém jazyce. V případě potřeby je vystavováno potvrzení v anglickém jazyce. Tuto potřebu prosím sdělte personálu s předstihem.

Rezervaci můžete provádět až 14 dní dopředu. Žádáme zájemce o testování, aby do centra přišli s již vytištěným čestným prohlášením. Díky tomu zajistíte plynulejší provoz centra.

„Velmi si vážím pomoci a ochoty vedení Nemocnice Tišnov, která provoz centra zajišťuje podobně jako v sousedních Bučovicích. Pro naše občany se tak otevírá velmi snadná cesta k testování, což věřím, že přispěje ke zlepšení covidové situace celého regionu. Poděkování patří i ochotným zdravotníkům ze Slavkova v čele s panem doktorem Oldřichem Pospíšilem, díky kterým tuto službu můžeme nabídnout,“ uvedl starosta města Michal Boudný.

Provoz odběrného místa bude zajištěn do doby, dokud to bude epidemická situace vyžadovat.

 

.row-centered { text-align:center; } .col-centered { display:inline-block; float:none; /* reset the text-align */ text-align:left; /* inline-block space fix */ margin-right:-4px; } table tbody>tr:nth-child(even)>td { background-color: #272727 }