Slavkov se podílí na opravě cesty pro cyklisty do Křižanovic

Město Slavkov u Brna spolu s obcemi Hodějice a Křižanovice začaly opravovat cestu podél železniční trati. Tato silnice je dlouhodobě  v havarijním stavu a cyklisté se tak při projíždění hlubokých děr často obávali nejen o svá kola, ale i zdraví. Slavkov se do společného projektu zapojil zejména proto, že touto rekonstrukcí zkvalitní cyklomožnosti svých obyvatel a v důsledku „prodlouží“ stávající cyklostezku vybudovanou v roce 2018. Díky kvalitnímu povrchu tak může být cesta využívaná i in-line bruslaři. Silnice je také vstupní branou do Ždánického lesa, který se rozprostírá za obcí Rašovice. (I zde se připravuje stavba cyklostezky mezi obcemi Křižanovice a Rašovice).

Oprava povrchu byla odstartována ve středu 9. září a dokončena bude za tři dny. Od soboty 12. září tak bude nový povrch sloužit nejen cyklistům, ale i bruslařům.

V souvislosti s pohybem těžkých strojů bude silnice do pátku 11. září uzavřena. Cyklisté můžou po tuto dobu využívat polní cestu mezi obcemi Hodějice a Křižanovice.