Slavkov už zná jména sportovců roku 2018

Rada města na svém posledním prosincovém zasedání udělila titul Sportovec roku 2018 následujícím sportovcům

Kategorie Nejlepší sportovec roku 2018 ve věku 6 – 10 let

Ondřej Slezák

 

věk: 10 let
sport: atletika – běh, Atletika Slavkov u Brna
Ondřej je stálou oporou přípravky Atletiky Slavkov. V loňském roce zvítězil v řadě přespolních běhů i v závodu Běh Slavkovem.

Kategorie Nejlepší sportovec roku 2018 ve věku 10 – 15 let

Lukáš Boček

věk: 13 let
sport: florbal, FBC Slavkov

V sezóně 2017/2018  prošel výběrovými tréninky a byl nominován za Jihomoravský kraj na mistrovství České republiky v kategorii mladších žáků. V klubu patří mezi lídry žákovských kategorií.

Tomáš Kolofík

https://www.slavkov.cz/wp-content/uploads/2019/01/tomas-kolofik-6.jpg https://www.slavkov.cz/wp-content/uploads/2019/01/tomas-kolofik-2.jpg https://www.slavkov.cz/wp-content/uploads/2019/01/tomas-kolofik-1.jpg

věk: 11 let
sport: Biketrial, Biketrial Kyjov

Tomáš je vítězem poháru České motocyklové federace Biketrialu i zahraničních závodů (Slovensko, Rakousko). Loňskou sezónu zvítězil ve většině závodů, kterých se účastnil. Biketrial je technicky zaměřená sportovní disciplína na speciálních kolech, při které jezdci zdolávají různé umělé i přírodní překážky, aniž by se jakoukoli části svého těla dotkli země.

 

Sportovec s nejlepší reprezentací města Slavkov u Brna + Nejlepší sportovec ve věku 10 – 15 let

Isabela Hortová

https://www.slavkov.cz/wp-content/uploads/2019/01/Isabela-Hortová.jpg https://www.slavkov.cz/wp-content/uploads/2019/01/isabela-hortova-2.jpg https://www.slavkov.cz/wp-content/uploads/2019/01/isabela-hortova-1.jpg

Věk: 12 let
sport: moderní gymnastika, SK TART Moravská Slavia Brno

V roce 2018 se dvanáctileté „Slavkovačce“ Isabele Hortové, závodící v olympijském sportu moderní gymnastice, podařilo navázat na úspěchy z předchozích let a dosáhnout mnoha výborných sportovních výsledků. Na většině soutěží v této sezoně se Isabele podařilo zúročit její obrovskou tréninkovou píli a končila na stupních vítězů. Hezká umístění si odvážela také ze zahraničních závodů.

Isabele se dostalo příležitosti účasti na závodu nejvyšší evropské třídy – pohárových soutěží FIG. Závod se pořádal v Budapešti. V její věkové kategorii se zúčastnilo závodu 38 gymnastek ze 14 zemí. Isabela poprvé na závodu nejvyšší úrovně, který je v této věkové kategorii pořádán, dosáhla na nádherné 13. místo.

Posledními závody byl Vinohradský pohár v Praze a přebor Jihomoravského kraje. V obou Isabela zvítězila a stala se již popáté přebornicí Jihomoravského kraje!

Na konci loňského roku byla také Isabele doručena nominace do reprezentace ČR. Stala se tak nejmladší (i nejmenší) reprezentantkou ČR, která se bude připravovat na Mistrovství Evropy konané v květnu příštího roku v Baku.

Nejlepší sportovní kolektiv do 18 let

SK Slavkov u Brna – družstvo dorostu

V loňském roce tento fotbalový tým obsadil první místo v tabulce okresní soutěže Brno – venkov.

 

TeamGym

https://www.slavkov.cz/wp-content/uploads/2018/05/teamgym-16.jpg https://www.slavkov.cz/wp-content/uploads/2018/05/teamgym-11.jpg https://www.slavkov.cz/wp-content/uploads/2016/12/TeamGym-7.jpg

Tým pódiové gymnastiky při Základní škole Komenského v loňském roce zazářil hned v několika soutěžích – ať už v dorosteneckých nebo přípravkových kategoriích. V loňském roce se podařilo uskutečnit také několik veřejných vystoupení s originální choreografií a kostýmy.

 

Vedoucí mládeže

Miroslav Přibyl

SK Slavkov u Brna

Rada města ocenila pana Přibyla za jeho dlouholetou trenérskou činnost s mládeží.

Sportovní osobnost roku

 

Jana Matuštíková

https://www.slavkov.cz/wp-content/uploads/2019/01/matustikova2.jpg https://www.slavkov.cz/wp-content/uploads/2019/01/matustikova.jpg

Sport: dálkové a zimní plavání
Jana Matuštíková je dlouholetou propagátorkou zimního plavání ve Slavkově u Brna. Jako členka brněnského klubu FIDES Brno se pravidelně účastní českých i zahraničních plaveckých závodů. Je dvojnásobnou mistryní světa na 200 a 400 metrů, dvojnásobnou mistryní České republiky v kategirii 60 – 69 let a mistryní ČR v dálkovém plavání na 4 x 1,25 kilometrů.