Slavkováci uklidili Slavkov. Neodradila je ani zima.

Přestože v sobotu druhého dubna ve Slavkově opět zavládla zima, neodradilo to téměř 70 dobrovolníků od toho, aby se pustili do úklidu města a jeho okolí. Díky jejich snaze se podařily posbírat dvě tuny odpadu a 13 pneumatik. Přestože rekord sesbíraných odpadů letos nebyl pokořen, účastníci a zapojené spolky se shodovali, že letošní ročník Ukliďme Slavkov přinesl jednu dobrou zprávu: v přírodě a na veřejných místech už nekončí tolik odpadu, jako tomu bylo dříve.

https://www.slavkov.cz/wp-content/uploads/2022/04/IMG_0140.jpg https://www.slavkov.cz/wp-content/uploads/2022/04/IMG_1449.jpg https://www.slavkov.cz/wp-content/uploads/2022/04/IMG_1475.jpg https://www.slavkov.cz/wp-content/uploads/2022/04/IMG_1483.jpg https://www.slavkov.cz/wp-content/uploads/2022/04/IMG_1471.jpg https://www.slavkov.cz/wp-content/uploads/2022/04/IMG_0139.jpg

 

kompletní fotogalerie od Radka Lánského zde

Skupinky dobrovolníků se vydaly do různorodých koutů našeho města – rybáři, myslivci a členové Slavkovského ochranářského svazu se tradičně pustili o čištění břehů a okolí rybníka a lokalit 13 jezer a Šámy. Hasiči, mladí atleti a další dobrovolníci včetně malých dětí se vydali do Obory, k Vinohradům a k Holubickému kopci. Téměř deset členů Klubu seniorů pomohlo s úklidem zámeckého parku, aleje a okolí nákupního centra na Křenovské. Děti a rodiče ze slavkovské organizace Skautu se zase neštítili odpadu v jižní části města, kolem nádraží až k cestě na Vážany.

 

„Velmi si vážím všech, kteří se zapojili do úklidu našeho města. Po dvouleté pauze, kdy jsme nemohli organizovat akci hromadně, jsem se tak mohl opět setkat s lidmi, kterým na našem městě záleží a neváhají dokonce ani překonat nechuť z velmi špatného počasí. Díky jejich práci se tak podařilo odvézt z přírody nejen přes dvě tuny odpadu, ale také zlikvidovat „mementa“, nad kterými zůstává rozum stát – televizor v kontejneru na biologický odpad, pneumatiky zaházené rákosem v mokřadu nebo nepořádek hozený do Litavy,“ uvedl starosta Michal Boudný.
Letošní akce byla také výjimečná také díky štědré podpoře místních firem. Účastníky jsme tak mohli vybavit nejen kvalitními rukavicemi a dalším materiálem, ale také důstojně jim poděkovat připraveným občerstvením na Technických službách. Děkujeme za podporu společnostem: LIKO-S, Lohmann & Rauscher, Pegas Gonda, Kaláb a SKR Stav. Pytle s opadem a dalším nepořádkem svezli pracovníci Technických služeb. Ekologickou likvidaci odpadu zajistila zdarma společnost RESPONO. Všem moc děkujeme!