Od počátku roku zaznamenali slavkovští policisté zvýšený zájem zlodějů o jízdní kola. Bicykly jsou totiž výhodným obchodním artiklem, který zloděj velice rychle zpeněží za zlomek jeho skutečné hodnoty.

Utržené peníze pak použije pro vlastní potřebu. I z toho důvodu se krádeže jízdních kol poměrně obtížně objasňují. Ztrácí se kola především z koláren a sklepů v bytových domech. Pachatelům v těchto prostorách nahrává pohyb většího množství lidí a často také nevšímavost okolí. Zloději využívají skutečnosti, že se do bytových domů snadno dostanou a překonat vstup byť do uzamčených prostor sklepů již pro ně není tak náročné.

V panelových či bytových domech je dobré dbát na důsledné zamykání vchodových dveří a společných odkládacích prostor. Kolo je nutné vždy zajistit, i když je uložené k tomuto účelu určené místnosti, na chodbě nebo ve sklepě.

Policisté nabádají občany k obezřetnosti a především všímavosti. V hledáčku zlodějů je především sídliště Zlatá Hora. Věnujte prosím pozornost pohybu cizích osob na chodbách domů a v případě podezření volejte linku policie 158. Obrátit se můžete rovněž přímo na slavkovské policisty na služebně.

por. Mgr. Alice Musilová, 7. 4. 2017

.row-centered { text-align:center; } .col-centered { display:inline-block; float:none; /* reset the text-align */ text-align:left; /* inline-block space fix */ margin-right:-4px; } table tbody>tr:nth-child(even)>td { background-color: #272727 }