Slovanská ulice je opravená. Opravuje se i v dalších ulicích

Slovanská ulice je kompletně opravená. Obyvatelé se dočkali nejen nového povrchu silnice, ale také chodníku a parkovacích stání. Změny jsou také pod povrchem – v části ulice je opravená kanalizace. Práce začaly v červnu tohoto roku.

https://www.slavkov.cz/wp-content/uploads/2017/10/susilova2-1.jpg https://www.slavkov.cz/wp-content/uploads/2017/10/susilova-1.jpg https://www.slavkov.cz/wp-content/uploads/2017/10/slovanska-2.jpg https://www.slavkov.cz/wp-content/uploads/2017/10/slovanska-1.jpg

Oprava ulice se týkala téměř 350 metrového úseku od ulice Smetanova po Bučovickou a části ulice Ke Mlýnu. Kromě nových podloží a asfaltu stavební firma vybudovala také 22 parkovacích stání a přebudovala stávající chodník na západní straně. Chodník z betonové dlažby se posunul blíže k vozovce, aby vznikl nový prostor pro zeleň před fasádami domů.

 

Novinky nepocítí pouze pěší, ale také řidiči. Podobně jako v přilehlé Smetanově ulici i zda po opravách platí omezená rychlost 30 km/hodinu a na všech křižovatkách je ustanovena přednost zprava.

Stavební ruch je i v dalších ulicích. Město se například pustilo do oprav chodníků v ulici Sušilova v úseku od Tyršovy ulice po Lázeňský dům. Nového asfaltového povrchu se dočká také ulice Dvořákova, kde je silnice poničená po opravě kanalizace. Město zde již vybudovalo nové silniční obrubníky, Vodovody a kanalizace Vyškov, a.s. pak do konce roku položí nový povrch vozovky.

Ulice Slovanská patřila k nejvíce poničeným lokalitám města Slavkov u Brna. Zastupitelé ji zařadili na seznam ulic, které potřebují prioritně opravit. „Následovat tak můžou další ulice. Nejblíže k realizaci je například oprava části silnice v ulici Nádražní nebo Malinovského (úsek Tyršova – Palackého náměstí – Kaunicova),“ uvedl starosta Michal Boudný.

Mezi další prioritní projekty patří oprava ulice Jiráskova (úsek Malinovského – Sadová), Havlíčkova, Polní (úsek Lidická – ČSA), a Koláčkovo náměstí (úsek Slovákova – Brněnská).

Připravuje se i náročná rekonstrukce průtahu městem – tedy od Penny až po konec města v ulici Bučovická. Investorem celé akce je Jihomoravský kraj jako vlastník komunikace. Město předalo investorovi připomínky projednané s občany a projekt se tak může posunout do další fáze. Rekonstrukce průtahu je podmíněná získáním dotace z evropských fondů a podle odhadů Jihomoravského kraje by se s ní mohlo začít již v roce 2019.