Studenti chtějí změnit hřiště u bývalé vodárny. Na rozjezd dostali 10 tisíc korun

Můžeš to změnit! O tom se přesvědčili studenti Jakub Charvát a Marek Filip z bučovického gymnázia, kteří se zapojili do stejnojmenného projektu. Díky němu zpracovali námět na vybudovaní moderního hřiště před areálem technických služeb ve Slavkově u Brna, který nazvali Na Vodárce.

26. dubna na brněnské Nové radnici byl jejich nápad oceněn druhým místem a deseti tisíci korunami určenými na pomoc s rozjezdem. V letošním roce tak můžou vypracovat studii proveditelnosti, díky níž pak může projekt postoupit do další fáze projednávání na půdě zastupitelstva města.

https://www.slavkov.cz/wp-content/uploads/2018/05/muzes-to-zmenit-3.jpg https://www.slavkov.cz/wp-content/uploads/2018/05/muzes-to-zmenit-2.jpg https://www.slavkov.cz/wp-content/uploads/2018/05/muzes-to-zmenit-1.jpg https://www.slavkov.cz/wp-content/uploads/2018/05/muzes-to-zmenit-4.jpg

Akci Můžeš to změnit připravil spolek Mezigenerace a sdružení Eutis s podporou programu EU Erasmus+ a Jihomoravského kraje. Jejím cílem je zapojit jihomoravské středoškoláky do aktivního vnímání politiky a do projektů, které by změnily města a obce, kde žijí. Na třinácti workshopech vzniklo šedesát návrhů a do finále postoupilo dvanáct. První cenu získal projekt Zebra, který nabízí řešení, jak by chodci mohli bezpečně přejít frekventovanou komunikaci na Nosálovské ulici ve Vyškově.