Můžeš to změnit! O tom se přesvědčili studenti Jakub Charvát a Marek Filip z bučovického gymnázia, kteří se zapojili do stejnojmenného projektu. Díky němu zpracovali námět na vybudovaní moderního hřiště před areálem technických služeb ve Slavkově u Brna, který nazvali Na Vodárce.

26. dubna na brněnské Nové radnici byl jejich nápad oceněn druhým místem a deseti tisíci korunami určenými na pomoc s rozjezdem. V letošním roce tak můžou vypracovat studii proveditelnosti, díky níž pak může projekt postoupit do další fáze projednávání na půdě zastupitelstva města.

Akci Můžeš to změnit připravil spolek Mezigenerace a sdružení Eutis s podporou programu EU Erasmus+ a Jihomoravského kraje. Jejím cílem je zapojit jihomoravské středoškoláky do aktivního vnímání politiky a do projektů, které by změnily města a obce, kde žijí. Na třinácti workshopech vzniklo šedesát návrhů a do finále postoupilo dvanáct. První cenu získal projekt Zebra, který nabízí řešení, jak by chodci mohli bezpečně přejít frekventovanou komunikaci na Nosálovské ulici ve Vyškově.

.row-centered { text-align:center; } .col-centered { display:inline-block; float:none; /* reset the text-align */ text-align:left; /* inline-block space fix */ margin-right:-4px; } table tbody>tr:nth-child(even)>td { background-color: #272727 }