Přestože Česko koncem března řešilo vrchol covidové pandemie, neodradilo to téměř 100 dobrovolníků od toho, aby se pustili do úklidu města a jeho okolí. A jejich zápal byl znát. Letos se podařilo posbírat téměř čtyři tuny odpadu a desítky pneumatik. Tedy podobně jako v předchozích letech.

Slavkov se „očistil“ od nepotřebného odpadu i o několik týdnů poté, kdy místní středisko Junáku, zorganizovalo tradiční svoz železného šrotu.

 

 

Skupinky dobrovolníků se vydaly do různorodých koutů našeho města, kde i v době hygienických omezení dokázali naplnit desítky, ne-li, stovky pytlů s odpadem – myslivci a členové Slavkovského ochranářského svazu se tradičně pustili o čištění břehů a okolí rybníka a lokalit 13 jezer a Šámy. Ještě před samotným termínem akce se do práce pustili i někteří jednotlivci a vysekali náletové dřeviny a posbírali odpadky zejména v lokalitě Vinohrady a u Frédské cesty. Zapojili se i další „tradiční“ spolky: hasiči, zahrádkáři, rybáři, atleti, modeláři i senioři z turistického spolku Bota. Ti vyčistili lokalitu Kozí Hory – zejména stezky naproti novému obchodnímu centru Billa. Skauti a spřátelené rodiny se zase neštítili odpadu v lokalitě kolem vlakového nádraží až směrem k Vážanům.

Další dobrovolníci včetně rodičů s dětmi i teenageři se vydali do Obory a k Holubickému kopci nebo kolem cyklostezky. „Velmi si vážím všech, kteří se zapojili do úklidu našeho města a nezalekli se celorepublikové uzávěry. Vždyť procházky do přírody v rodinném kruhu nám nikdo nezakázal a nebyl tak důvod akci rušit. Odpadu totiž bohužel ani v této „zpomalené“ době v příkopech a kolem tradičních vycházkových cest neubylo. Spíše jsem měl pocit, že je to naopak. Mám velkou radost, že se zapojilo tolik lidí včetně dětí a mládeže. Jen tak totiž nová generace na vlastní kůži pocítí, co způsobuje odhození byť jen jednoho obalu od bonbónu do přírody,“ uvedl starosta Michal Boudný.

Děkujeme za poskytnutí ochranných rukavic a pytlů Motoklubu Austerlitz, Daliborovi Kučerovi a Jakubovi Navrátilovi – Svářečské škole. Pytle s opadem svezli pracovníci Technických služeb, kteří se věnovali úklidu ulic i vycházkovým zónám i v následujících týdnech. Ekologickou likvidaci odpadu zajistila zdarma společnost RESPONO. Všem moc děkujeme! Příští rok se těšíme i na tradiční opékání špekáčků po skončení akce.

 

.row-centered { text-align:center; } .col-centered { display:inline-block; float:none; /* reset the text-align */ text-align:left; /* inline-block space fix */ margin-right:-4px; } table tbody>tr:nth-child(even)>td { background-color: #272727 }