Uvolněné miliony město investuje do oprav chodníků a nákupu techniky

Zastupitelstvo schválilo rozdělení 13 milionů z neuskutečněného projektu na opravu cest v zámeckém parku.  Z velké části tuto částku rozdělilo na opravu a dostavbu chodníků v ulici Tyršova a na nákup nové techniky pro technické služby jako je například stroj na hubení plevele horkou párou. Část peněz také míří na dokončení projektu rozšíření mateřské školy na Koláčkově náměstí. Zbylých 5,8 milionů pak město uloží do rezervy na nadcházející období.

https://www.slavkov.cz/wp-content/uploads/2020/09/stažený-soubor-2.png

Město už spustilo tendr na rekonstrukci chodníku v ulici Tyršova. Stavbaři položí novou dlažbu i obrubníky v úseku od polikliniky po ulici Pod Oborou, tedy v délce téměř 400 metrů. Současně také vybudují novou silnici vedle bývalého obchodu Jednota. Vznikne zde také několik parkovacích stání. Součástí zakázky bude také dokončení chodníku v ulici Pod Vinohrady. Stavební stroje by se zde měly začít pohybovat ještě letos na podzim.

Z uvolněných třinácti milionů poputuje také 2,5 milionů na nákup moderního vybavení pro technické služby. Ty se už od minulého roku potýkají s poruchovým nosičem kontejnerů.


Ilustrační fota. O konkrétním nákupu techniky se rozhodne ve výběrovém řízení

„Abychom mohli i nadále udržet systém svozu bioodpadu z malých zelených kontejnerů, neobejdeme se bez spolehlivého vozu. Hákový nosič bude mít i další využití při údržbě města,“ uvedl starosta Michal Boudný. Technologickou novinkou bude také zařízení na ekologickou likvidaci plevele. Město tak již nebude muset využívat chemické postřiky – na hubení plevele bude sloužit horká pára. Tento stroj bude také nasazován do boje s mastnými skvrnami na dlažbě nebo odstraňování žvýkaček.

Uvolněné peníze byly původně určeny na dofinancování projektu na obnovu a rekonstrukci cest v zámeckém parku. Město usilovalo o poskytnutí dotace evropského fondu INTEREG společně se slovenským partnerem Lázně Trenčianské Teplice, které žádaly o finance na podobný projekt v jejich lázeňském parku.