Užijte si Velikonoce jinak: Ukliďte Slavkov nebo si najděte svůj strom

Přestože Velikonoce letos budou trochu jiné, neznamená to, že je nemusíme strávit příjemně. Město Slavkov apeluje na občany, aby i nadále dodržovali vládní nařízení a pohybovali se po městě a jeho okolí s rouškou a ve dvojici. I nadále je důležité se neshlukovat, netvořit hloučky a nevyrážet zbytečně do míst, kde by toto riziko hrozilo. Víte, jak prožít Velikonoce i přes to všechno radostně? Máme pro vás pár tipů!

 

Ukliď Slavkov!

Přestože letos nemůžeme organizovaně uspořádat rok od roku navštěvovanější akci Ukliďme svět – ukliďme Slavkov, neznamená to, že ji nemůžeme udělat jinak. Uklízet přírodu se přece dá i podle toho, jak si to tato doba vyžaduje: ve dvojicích nebo v rodinném kruhu. Samozřejmě v rukavicích a rouškách.

Pokud doma nemáte k dispozici igelitový pytel, přijďte si pro něj ještě během dneška (9. dubna do 15.00) na radnici, nebo v jiný čas volejte na tel. 725 977 802. Pytle s nasbíraným odpadem pak odkládejte k zeleným kontejnerům na bioodpad, nebo je nechejte na jednom místě u polních cest, kde se budete pohybovat. V tom případě nám pak dejte zprávu, kde se přesně odpadky nachází. Můžete poslat mail na starosta@slavkov.cz nebo použít aplikaci Zlepšeme Česko (Mobilní rozhlas).

https://www.slavkov.cz/wp-content/uploads/2020/04/UKLIĎ-SLAVKOV.png

 

Najdi svůj strom, najdi sílu

Zámek Slavkov sice pro vás nemůže otevřít své brány, ale to neznamená, že na vás zdejší zaměstnanci přestali myslet. Naopak. Abyste se mohli trochu odreagovat, připravili pro vás meditačně-zábavnou hledací hru v zámeckém parku. A koho jiného v této době můžeme smysluplně zapojit, než naše stoleté stromy, které už toho hodně pamatují…

Hledejte  v zámeckém parku cedulky na stromech, které symbolizují vaše astroznamení.

Hra má smysl hlavně ve chvíli, kdy budete dodržovat následující pravidla:

  1. Pokud najdete svůj strom, je váš. Můžete si v něm, za dodržení pravidel slušného chování, dělat, co chcete. Nikdo vás rušit nebude.
  2. Respektujte meditační zónu druhého a nevstupujte do ní. 
  3. Když uvidíte někoho u vašeho stromu, vydejte se na procházku a pak se k němu vraťte.
  4. Hra je určená dvojicím a rodinám. 

 

https://www.slavkov.cz/wp-content/uploads/2020/04/stromy-v-parku.jpg

 

 

Cykloakace Ždánickým lesem a Politavím startuje!

Důležitá zpráva pro všechny vášnivé cyklisty! Cykloakce Za poznáním svého regionu 2020 byla zahájena. Letos s mírným zpožděním způsobeným aktuální situací, času na nasbírání razítek ze všech obcí a vyluštění tajenky je ale pořád víc než dost . Cykloprůkazky i letošní novinku – tajenku, která nahradila soutěžní karty které jste znali z minulých let, si můžete vyzvednout na obecních úřadech jednotlivých obcí. Infocentra v Bučovicích, Slavkově u Brna a Ždánicích jsou dle nařízení vlády o nouzovém režimu dočasně zavřená, po jejich otevření budou průkazky a tajenky k dostání i tam. Nejjednodušší cestou je stažení obou dokumentů z našich webových stránek: http://www.politavi.cz/re…/cykloakce-zdanicky-les-a-politavi a jejich vytištění v pohodlí domova. Při vyzvedávání na obecním úřadu vaší obce prosíme o ohleduplnost a respektování omezených úředních hodin jednotlivých úřadů, případně o individuální telefonickou domluvu s pracovníky úřadů. Po telefonické domluvě je možné i vyzvednutí v naší kanceláři v obci Hrušky (731 118 139). Přejeme hodně zdaru při sbírání razítek, luštění tajenky a budeme se těšit na vyhodnocení, které se bude konat už tradičně 28.9.

https://www.slavkov.cz/wp-content/uploads/2020/04/unnamed.jpg

Užijte si Velikonoce! Jsme s Vámi.

Vaše město Slavkov u Brna.