Začali jsme stavět cyklostezku do Hodějic!

Konečně je to tady! Stavba cyklostezky ze Slavkova u Brna do Hodějic byla zahájena. První cyklisté se na ní můžou projet už za čtyři měsíce, tedy začátkem září.

Dva a půl kilometrů dlouhá cyklostezka bude začínat naproti čerpací stanici v Bučovické ulici. Trasa dále povede souběžně se severní stranou silnice III/0501 až k mostu na I/50 přes Němčanský potok. Prostor pod mostem bude mírně upraven tak, aby bylo možné ho bezpečně ho podejít.

https://www.slavkov.cz/wp-content/uploads/2018/04/B_Celková-situace-stavby.png

„Dále vede trasa podél pravého břehu Němčanského potoka, který se přejede za využití stávajícího mostku a napojí se  na komunikaci u areálu společnosti Fenstar. Cyklostezka bude vhodná jak pro kola, tak i pro inline brusle. Široká bude tři metry. Na její trase bude k dispozici jedna odpočívka s lavičkou a dvě místa se stojany pro kola,“ popsal vedoucí odboru správy majetku a investic Petr Lokaj.

https://www.slavkov.cz/wp-content/uploads/2018/04/20180423_093527.jpg https://www.slavkov.cz/wp-content/uploads/2018/04/cyklo-2.jpg https://www.slavkov.cz/wp-content/uploads/2018/04/cyklo-1.jpg

Díky této stezce a zejména bezpečnému překonání silnice I/50 se cyklistům otevírá možnost napojení se na cyklotrasu č. 507, kterou se můžou vydat buď směr Moravský kras, nebo Žďánický les. Slavkované si tak můžou začít plánovat nenáročné půlhodinové výlety do Bučovic nebo si zajet k oblíbené ekofarmě Jalový dvůr. Odtud se pak můžou vydat do srdce Žďánického lesa, který nabízí nádherné vyjížďky po kvalitních asfaltových cestách bez aut. Cyklostezka usnadní také cestování za prací. Propojuje totiž hned dvě průmyslové zóny, v nichž jsou zaměstnány stovky lidí.

Projekt je financován z 85 procent z Integrovaného regionálního operačního programu (+ dalších 5 % ze státního rozpočtu). Celkové náklady se vyšplhají na téměř 21 milionů včetně DPH. Město Slavkov u Brna jej spolufinancuje částkou téměř 3 milionů korun.